Hitelválasztó BLOG

Milyen helyzetben NE vegyünk fel személyi kölcsönt?

Cikkünkben összefoglaljuk a személyi kölcsönnel kapcsolatos tudnivalókat, és olyan eseteket mutatunk be, amikor a személyi kölcsön nem jó megoldás a pénzhez jutáshoz, és érdemes más megoldást keresni.

Érdemes-e befektetési céllal személyi kölcsönt felvenni?

Bizonyára sokan hallottak már a közgazdász hallagató legendájáról, aki a közszájon forgó történet szerint abból csinált magának pénzt, hogy az egyetemi évei alatt felvette a diákhitelt, és befektette magasabb hozam mellett, mint amennyit vissza kellett fizetnie. Nos, a szóban forgó közgazdász hallgatóval nem találkoztunk (ahogyan valószínűleg más sem), de pár dolgot megpróbálunk tisztázni azzal kapcsolatban, hogy érdemes-e befektetési célra kölcsönt felvenni.

Kaphat-e személyi kölcsönt egyéni vállalkozó?

Ma Magyarországon csaknem félmillióan dolgoznak egyéni vállalkozóként. Ez igen komoly szám, és nemcsak a munkaerőpiacon van jelentősége ennek a státusznak, hanem számos más, hétköznapi helyen és helyzetben is – így például a hitelügyintézésnél. Bizonyára Önben is felmerült már az a kérdés, ha egyéni vállalkozói tevékenységet folytat, hogy tudna-e felvenni személyi kölcsönt, ha szüksége lenne rá.

Milyen futamidőre érdemes felvenni kétmillió forint hitelt?

Ha pénzre van szükség és kölcsönfelvétel mellett dönt, több dolgot kell mérlegelni, amikor az ajánlatok között válogat. Alapvetően arról kell dönteni, hogy mekkora összeget akar felvenni, és azt mennyi idő alatt akarja visszafizetni, illetve mekkora kamatot (és milyen egyéb plusz költségeket) hajlandó fizetni a kölcsönért. Amíg a kölcsönösszeg és a futamidő bizonyos keretek között szabadon megválasztható, a kamat mértékére a bank tesz ajánlatot, így abban a mozgástér a legkedvezőbb ajánlat kiválasztására korlátozódik.